گزارش ویدیویی از کنسرت استاد شهرام ناظری به همراه حافظ ناظری و گروه مولوی در فستیوال فز مراکش 2010 (با کیفیت تصویر نزدیک به اچ دی 704 در 400 و کیفیت صدای بسیار عالی) پیشکش دوستان گرامی.

در این کنسرت که در تاریخ هشتم ژوئن برگزار شد، حافظ ناظری، سینا جهان آبادی، پژمان حدادی، حسین زهاوی و لئون (نوازنده چلو) به همراهی با شهرام ناظری پرداختند. بخش اصلی برنامه به اجرای داستان کاوه آهنگر و ضحاک  از شاهنامه ی فردوسی اختصاص یافته بود که بر اساس ساخته های شهرام ناظری و با تنظیم حافظ ناظری به اجرا درآمد.  در ادامه از اشعار شاعرانی دیگر چون مولوی نیز استفاده شد.

گزیده ای از این اجرا را می توانید از اینجا دانلود بفرمایید.

ترجمه چند جمله ی انگلیسی این گزارش را در ادامه ی مطلب ببینید.ادامه مطلب...
ارسال توسط رهام

گزارش ویدیویی از کنسرت استاد شهرام ناظری و حافظ ناظری در کارنگی هال نیویوک  (Great Carnegie Hall) که توسط شبکه خبری CNN امریکا در سال 2009 انجام شده است، به دوستان گرامی تقدیم می شود. این کنسرت از دو بخش اصلی تشکیل شده بود که در هر دو بخش، ساخته هایی از شهرام ناظری با تنظیم حافظ ناظری  به اجرا درآمد. اشعار این دو بخش به ترتیب شامل سروده های مولوی و داستان کاوه آهنگر و ضحاک شاهنامه فردوسی بودند.

این فایل ویدیویی را با حجم کم (حدود شش مگابایت) از اینجا و با کیفیت بالا (حدود پانزده مگابایت) از اینجا دانلود نمایید.

مطلب دیگر سی ان ان در مورد همین ویدیو را از اینجا ببینید.

ترجمه ی این گزارش را در ادامه ی مطلب بخوانید.ادامه مطلب...
ارسال توسط رهام
 
تاريخ : دوشنبه پنجم مهر 1389

هدیه ای دیگر به دوستداران موسیقی ملی ایران

مصاحبه بهزاد بلور با حافظ ناظری

در این مصاحبه، حافظ در مورد ساز جدیدش "حافظ"  صحبت می کند؛ چند لحظه ای می نوازد و سپس در مورد فعالیتهای اخیرش توضیحاتی را ارایه می نماید. دوستان می تونند بخشهایی از آلبوم "The Night Angel" یا همان "فرشته ی شب" را هم در بخش پایانی این مصاحبه بشنوند.

فایل تصویری این مصاحبه را می توانید از اینجا دریافت کنید. لازم به توضیح است که بیشتر فایلهای ارایه شده جهت دانلود از نوع فلش ویدیو (FLV) می باشند که برای بخش آنها  به کدک نیاز دارید. در صورت عدم اجرا، کدک های مورد نیاز را از این صفحه اینترنتی دریافت کنید.

همچنین در صورت تمایل می توانید گلچینی دو دقیقه ای از آلبوم "فرشته ی شب"  را از اینجا دانلود نمایید.

شاد باشید و سربلندارسال توسط رهام
شاید برای دوستان هموطن عجیب باشد! اما درست است. فاکس نیوز ایالات متحده نیز با استاد شهرام ناظری و فرزند گرامیشان حافظ ناظری مصاحبه نموده است؛ و این در حالی است که ما در روزنامه های داخلی کشور نیز اطلاعات کافی در مورد فعالیتهای ایشان پیدا نمی کنیم.

اینکه چرا فعالیتهای این پدر و پسر ایرانی مورد توجه شبکه های مهم خبری امریکا و اروپا مثل BBC, CNN, FOX news, ABC news و ... قرار می گیرد خود مساله دیگر است و نیازمند تحلیل دقیق فعالیتهای ایشان توسط اساتید مربوطه، اما انعکاس این اخبار از عهده ی من و شما دوست عزیز برمی آید. امیدوارم که شما نیز اطلاعات خود را با این وبلاگ که متعلق به دوستداران حافظ ناظری و موسیقی ایرانی است، قسمت کنید.

اما این مصاحبه در سال 2006 انجام شده و در مورد تور In the Path of Rumi  می باشد که در همان سال در امریکای شمالی به اجرا درآمده است. در بخش پایانی این مصاحبه یکی از اهنگهای اجرا شده در این تور، توسط گروه اجرا می شود. لازم به توضیح است که نوازنده دف در این اجرا آقای سیاوش ناظری، خواهرزاده ی استاد می باشند. سایر نوازندگان عبارتند از Shane Shanahan (طبلا و پرکاشن), Liuh Wen Ting (ویولا) و James Wilson (ویلنسل).

این قطعه ویدیو را می توانید از اینجا دانلود نمایید.

ترجمه ی این مصاحبه را در ادامه ی مطلب بخوانید.ادامه مطلب...
ارسال توسط رهام

بخشی از مصاحبه حافظ ناظری با شبکه خبری CNN امریکا که در سال 2006 انجام شده، به علاقمندان موسیقی ملی ایران و بویژه دوستداران شهرام و حافظ ناظری تقدیم می شود. این مصاحبه به تور امریکای شمالی استاد شهرام ناظری به همراه حافظ و گروهی از نوازندگان خارجی اختصاص یافته است. امیدوارم که از دیدن این مصاحبه لذت ببرید.


فایل ویدیویی این گفتگو را می توانید از اینجا دانلود کنید.
ترجمه ی این مصاحبه را در ادامه ی مطلب بخوانید.


ادامه مطلب...
ارسال توسط رهام

دوستان گرامی، این بار با مصاحبه ی شهرام ناظری و فرزندشان حافظ ناظری با یکی دیگر از شبکه های خبری اصلی امریکا به نام  ABC news در خدمت شما هستم. به امید روزی که شاهد حضور موزیسین های درجه یک میهن عزیزمان در رسانه های داخلی باشیم.


با این توضیح که در این گزارش از تمرین گروه و همچنین کنسرت نیویورک نیز بخشهایی کوتاه به نمایش در می آید، این مصاحبه ی تلویزیونی را می توانید از اینجا دانلود کنید.

ترجمه ی این مصاحبه را در ادامه ی مطلب بخوانید.


ادامه مطلب...
ارسال توسط رهام

بازدید کنندگان گرامی، برای نخستین بار گزارش تلویزیونی شبکه پنج تلویزیون دولتی فرانسه از کنسرت استاد ناظری و گروه مولوی در فستیوال بین المللی فز، با کیفیت تصویر بسیار خوبِ 720 در 576 و با حجم مناسب حدود چهارده مگابایت، تقدیم به شما می گردد.

نوازندگان این اجرا عبارتند از: محمد فیروزی (بربت) ، مسعود شعاری (سه تار)، شروین مهاجر (کمانچه آلتو)، پژهام اخواص (تنبک) و سیاوش ناظری (دف). آهنگسازی این مجموعه به عهده ی شهرام ناظری بوده و تنظیم کار توسط حافظ ناظری صورت گرفته است. 

این ویدیو را می توانید از اینجا دریافت کنید.

با سپاس
ارسال توسط رهام

پیج رنک

دانلود آهنگ